Hledáte nejlevnější měsíční kontaktní čočky? Nakupujte v eshopu Kontakto.cz!

Potřebujete poradit? Volejte 558 712 283! 

impress

Měsíční kontaktní čočky

Roztoky na kontaktní čočky

TOP měsíční kontaktní čočky

baby boy malýNejen my, dospěláci, ale i děti všeho věku trápí oční vady. Bohužel oční vady u dětí je někdy obtížné poznat, potom to v některých případech může vést k trvalému a někdy i k nevyléčitelnému oslabení zraku.


Rodiče by měli navštívit očního lékaře, pokud mají sebemenší podezření, že jejich dítě špatně vidí. Je dobré to začít řešit v začátku, než něco zanedbat.

Každé dvanácté dítě v České Republice trpí oční vadou, a to do čtyř let věku. Stejně jako u dospělých, tak i u dětí, jsou oční vady velmi podobné. Jedná se o dalekozrakost, krátkozrakost i astigmatismus. Někdy oční vadu pozná pediatr při pravidelných kontrolách, ale většinou jsou to právě rodiče. Mohou si všimnout nezdravého zabarvení očí, zvětšení očí. Zelený zákal se pozná tak, že barva očí zašedne. Šedý zákal se pozná podle lesku v zorničkách nebo šedého zabarvení.

Do jednoho roku dítěte je normální, že občas zašilhají. Pokud se jedná ale o dlouhodobější záležitost, měli by rodiče navštívit očního lékaře, který jim poradí, jak oči správně korigovat (například dioptrické brýle nebo vhodné kontaktní čočky.

Nejčastější oční vady u dětí

    • Novorozenci a kojenci

V tomto období je naprosto běžné, že dítě může mít zánět spojivek nebo problémy se slznými cestami. U této vady se objevuje nadměrné slzení většinou u jednoho oka. Je také poměrně běžné, že se v tomto věku zjistí, šedý nebo zelený zákal.

    • Předškolní děti

U předškolních dětí se projevuje nejčastěji dalekozrakost. Tato oční vada bývá u dětí často spojena s bolestmi hlavy, šilháním nebo únavou.

V předškolním věku se dá také snadno určit tupozrakost. Jedná se o oční vadu, kdy pacient vidí předměty v jiné velikosti nebo barvě než v jaké jsou.

    • Školní děti

U dětí ve věku 7 let je vývoj zraku u konce, dítě vidí stejně dobře jako dospělý člověk. V tomto věku se u dětí mohou objevit oční vady jako je krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus. Ve škole může učitelka odhalit krátkozrakost, dítě mývá potíže se čtením textu na tabuli. Krátkozrakost dělíme do tří skupin. Lehká – 3dioptrie, střední – 3,25D – 6D a těžká nad - 6,25D.


Přečtěte si také:

Find Us On Facebook

Sledujte nás na Facebooku a neunikne Vám žádná akční nabídka na kontaktní čočky a s nimi spojený sortiment!

Sledujte nás

Facebook