Hledáte nejlevnější měsíční kontaktní čočky? Nakupujte v eshopu Kontakto.cz!

Potřebujete poradit? Volejte 558 712 283! 

impress

Měsíční kontaktní čočky

Roztoky na kontaktní čočky

TOP měsíční kontaktní čočky

nejčastější oční vadyMezi lidmi jsou nejčastěji rozšířeny 3 druhy refrakčních vad, které se dají napravovat brýlemi nebo kontaktními čočkami, v horší variantě oční vady může dojít až k chirurgické léčbě.

Nejčastěji se v populaci objevuje stařecká vetchozrakost (presbyopie), astigmatismus, krátkozrakost a další.

Jak se jednotlivé oční vady projevují?

    • Stařecká vetchozrakost (presbyopie)

Je obecně známé, že lidský organismus se vyvíjí do 25 let a od tohoto věku stárne a pomalu začíná chátrat. Kolem 45 roku věku člověka klesá schopnost očí akomodovat, zaostřovat na blízko. Musíte si tedy „prodloužit“ ruce, aby jste viděli na text. Tento stav je odborně nazýván presbyopie (vetchozrakost). Zhruba kolem 60 roku se tento stav stabilizuje.

Ideální variantou kompenzace jsou multifokální (progresivní) kontaktní čočky. Tyto multifokální kontaktní čočky vyrábí světově známý výrobci jako jsou Bausch&Lomb, Johnson&Johnson, Cooper Vision a Alcon. Takové jsou například Biofinity Multifocal 3 ks typ D, Air Optix® Aqua Multifocal nebo Proclear Multifocal 3 ks typ D a mnoho dalších.

    • Krátkozrakost

Krátkozrakost se projevuje sníženou schopností zrakové ostrosti do dálky. Naopak vidění na blízko nemusí být nijak zhoršeno. Krátkozrakost se vyvíjí v průběhu dětství a dospívání a souvisí s růstem očí. Zaregistrovat pozvolné horšení zraku je velmi složité, proto je důležité chodit na pravidelné kontroly k očnímu lékaři. Jako korekce krátkozrakosti jsou používány mínusové (rozptylné) kontaktní čočky.

    • Dalekozrakost

Dalekozrakost neboli hypermetropie se objevuje u různých věkových skupin a projevuje se zhoršeným viděním na krátkou vzdálenost. Dalekozrakost se obvykle projeví až kolem čtyřicítky při pohledu na blízko. Kompenzují se spojnými (plusovými) kontaktními čočkami nebo brýlemi. Tyto čočky pomohou posunout obraz zpět na sítnici.

    • Astigmatismus

Tato oční vada se vyskytuje samostatně u jednotlivců, ale velmi často se objevuje ruku v ruce s jednou z dalších očních vad. Způsobuje ho nerovnoměrné zakřivení oční rohovky nebo čočky. Tato oční vada je v podstatě špatné vidění do dálky i na blízko. Korekce je prováděna torickými čočkami, které pomohou vyrovnat optickou plochu oka a zaostří obraz na sítnici. Pořídit si můžete například torické kontaktní čočky AquaView Toric, Air Optix® for Astigmatism nebo Biofinity Toric a mnoho dalších.

    • Binokulární poruchy

Nejčastěji se tato oční vada projevuje skrytým šilháním, při kterém musí člověk vydat nemalé úsilí, aby viděl nezdvojeně. Pokud se toto pacientovi nedaří, pak vidí zamlženě až dvojitě, hůře odhaduje vzdálenost, bolí ho častěji oči a hlava. Korekce je prováděna velmi individuálně. Pro kompenzaci jsou vhodné prizmatické čočky.

Kde si pořídit kvalitní a přesto cenově dostupné kontaktní čočky?

Náš internetový obchod Kontakto.cz má ve své nabídce širokou škálu kontaktních čoček pro kompenzaci různých očních vad. Stačí si vybrat ten správný typ pro konkrétní oční vadu.
Pořídit si u nás také můžete mnoho dalšího doplňkového materiálů od různých výrobců jako jsou roztoky na kontaktní čočky, pouzdra atd.. Pro naše pravidelné zákazníky máme další zajímavé slevy a to v rámci věrnostního programu a odměn za doporučení nových zákazníků.


Přečtěte si také:

Find Us On Facebook

Sledujte nás na Facebooku a neunikne Vám žádná akční nabídka na kontaktní čočky a s nimi spojený sortiment!

Sledujte nás

Facebook