Hledáte nejlevnější měsíční kontaktní čočky? Nakupujte v eshopu Kontakto.cz!

Potřebujete poradit? Volejte 558 712 283! 

impress

Měsíční kontaktní čočky

Roztoky na kontaktní čočky

TOP měsíční kontaktní čočky

dalekozrakostDalekozrakost, odborně nazývaná hyperopie, je vada očí, při které jsou blízké předměty viděny pacientem rozostřeně, naopak předměty vzdálené jsou viděny zcela jasně.

Pacienti hůř vidí na televizi, špatně se jim čte kniha či časopis, ale nápis na billboardu na dálnici vidí dobře. Obecně tedy platí, že předměty, které jsou do nás dál, vidíme jasně. Opakem dalekozrakosti je krátkozrakost, kdy pacienti nevidí do dálky, ale bez potíží si přečtou knihu.

Co způsobuje dalekozrakost?

Existuje celá řada příčin vzniku dalekozrakosti. Tou nejčastější je však dědičnost.

U dalekozrakosti nedopadá světlo zornicemi tak, aby vytvořilo správné ohnisko na sítnici. To může být způsobeno tím, že je pacientovo oko kratší než zdravé oko. Vidění se zhoršuje až kolem 35 nebo 40 roku života, kdy ochabuje akomodační schopnost oka.

Dělení dalekozrakosti

Dalekozrakost můžeme rozdělit do 4 základních podtypů. Základním rozlišovacím prvkem je rozmezí dioptrií pacienta.

  • Hypermetropie lehká - +0,25 - +3,0 dioptrií
  • Hypermetropie střední - +3,25 - +6,0 dioptrií
  • Hypermetropie vysoká - +6,25 - +9,0 dioptrií
  • Hypermetropie těžká - +9,25 a výše

Korekce dalekozrakosti

K nejstarším korekčním pomůckám, které pomohou lépe vidět, jsou bez pochyby brýle. Tuto oční vadu však můžete také řešit kontaktními čočkami. To, zda byste se měli rozhodnout pro brýle nebo kontaktní čočky vám pomůže určit váš oční lékař. Brýle byste měli mít v zásobě vždy, i přesto, že se rozhodnete pro nošení kontaktních čoček.

Kontaktní čočky nabízí pacientovy široké zorné pole s minimální změnou velikostí pozorovaných předmětu. Jejich velkou výhodou je, že vás nijak neomezují, žijete-li aktivním stylem života.

Dalekozrakost kompenzujte pomocí kontaktních čoček s plusovými dioptriemi. Tyto kontaktní čočky mají mít konvexní tvar. Jsou ve středu silnější než na jejich okraji. Díky tomuto tvaru dochází k úpravě dopadu světelných paprsků, které se mohou setkat ve správném místě a pak je vidění ostré.

Kvalitní kontaktní čočky na dalekozrakost.

Chcete-li si pořídit opravdu kvalitní kontaktní čočky na dalekozrakost, ale i jiné oční vady, pak navštivte internetový obchod Kontakto.cz. Kontaktní čočky nabízí od světových výrobců za bezkonkurenční ceny.


Přečtěte si také:

Find Us On Facebook

Sledujte nás na Facebooku a neunikne Vám žádná akční nabídka na kontaktní čočky a s nimi spojený sortiment!

Sledujte nás

Facebook