Podzimní a zimní měsíce jsou pro nositele brýlí poměrně nepříjemné. Dešťové přeháňky, zamlžené brýle i sníh se na sklech brýlí usazuje, a tak zůstávají na skle mapy.
Kontaktní čočky vám proto přinesou skvělý komfort, protože je můžete snadno používat bez toho, aniž byste museli řešit počasí. Už se neděste špatného počasí, kontaktní čočky se vám nebudou mlžit.
Proč kontaktní čočky v zimě?
Kontaktní čočky vám nezamrznou a při správném nošení se ani nemlží. A to ani při těch nejnižších teplotách. Čočka v rohovce se neustále pohybuje, při pohybu dochází i k zahřívání a správnému zvlhčování, tatam je tudíž zamlžování zraku. V zimě ale doporučujeme, při nošení kontaktních čoček, používat pravidelně hydratační kapky, díky nimž budete ještě lépe zvládat přechod ze zimy do tepla.
Skvělé vidění za každého počasí
Obrovskou výhodou kontaktních čoček v chladných měsících je ostrý zrak za každého počasí. V dešti ani při padání sněhu se na kontaktních čočkách neusazují kapičky, proto vás zimní měsíce už v kvalitním zraku nebudou nijak omezovat.
Kontaktní čočky si zamilujete nejen v zimních měsících, oceníte je i při sportovních aktivitách! Lyžování, snowbording, různé sporty v tělocvičně, ale i běh – už žádné starosti s brýlemi, perfektní zrak vám zaručí dobře zvolené kvalitní kontaktní čočky.
Jak správně pečovat o kontaktní čočky v zimě?
Správná péče o kontaktní čočky je velmi důležitá. A to nejen v zimě, ale vždy! Především nosíte-li měsíční kontaktní čočky, pak je důkladná a každodenní péče nezbytná!
Aby vám kontaktní čočky dobře sloužili, musíte jim věnovat jistou starost a čas. Vždy opravdu velmi důkladně čočky před i po nošení řádně očistěte pod proudem čistého roztoku na čočky.
Čistý roztok nalijte i do pouzdra na kontaktní čočky a vložte do něj pouze již očištěné čočky. Jen tak zajistíte opravdu dokonalou desinfekci od nežádoucích bakterií a jiných nečistot.
Nošení kontaktních čoček si zamilujete tak, že brýle budete nasazovat jen v případě nutnosti a časového presu.