Hledáte nejlevnější měsíční kontaktní čočky? Nakupujte v eshopu Kontakto.cz!

Potřebujete poradit? Volejte 558 712 283! 

impress

Roztoky na kontaktní čočky

TOP měsíční kontaktní čočky

mlžení očíKaždý nositel kontaktních čoček ví, že jsou pro jeho oči cizím tělesem. A právě při nedodržování správných hygienických postupů nebo při různých onemocněních může dojít k tomu, že čočka začne být nepohodlná, vaše oči vás budou pálit a škrábat nebo budete cítit sucho v očích.

Jedním z dalších příznaků může být také zamlžování očí. Jak k tomuto dochází?

Zamlžení očí pod kontaktními čočkami

Se zamlženýma očima se můžete nejčastěji setkat:

  • pokud kontaktní čočky nosíte i v noci při spánku

Jestliže se ráno vzbudíte a máte zamlžené oči, pak vám jistě pomůže prokapat oči s kontaktními čočkami roztokem.

  • nesprávně určené dioptrie

V případě, že se vám oči mlží i po vykapání a výměně za nový pár, pak navštivte svého očního lékaře. Mohlo se stát, že se změnila hodnota vašich dioptrií.

  • usazeniny na kontaktních čočkách

Zamlžení mohou způsobit také nečistoty, které přilnou na povrchu kontaktní čočky. Po jejich vyjmutí a řádném ošetření čoček i očí opět uvidíte ostře.

Jaké jsou další časté potíže při nošení kontaktních čoček?

  • Řezání očí

Řezání očí patří k jedné z nejčastějších příčin nepohodlného nošení kontaktních čoček. Může být způsobeno špatným nasazením, poškozením, znečištěním nebo expirací kontaktní čočky.

  • Pálení očí

Jestliže vás pálí při nošení čoček oči, můžete používat nevhodný roztok, nedodrželi jste hygienické postupy při manipulaci s čočkami nebo máte nemocné oči.

  • Svědění očí

Svědění očí je nejčastějším projevem primárně alergie, která je velmi často doprovázena kýcháním a záněty očí. V takovém případě navštivte lékaře.

  • Syndrom suchého oka

V takovém případě je vaše oko nedostatečně ochráněno před vnějšími vlivy a to díky narušenému slznému filmu. Doporučujeme navštívit vašeho optického lékaře a případně používat oční kapky např.tzv. umělé slzy.

Jak předejít nepříjemnostem při nošení kontaktních čoček?

V případě, že jste se rozhodli nosit měsíční kontaktní čočky pak rozhodně budete muset dodržovat hygienické návyky při manipulaci s čočkami. Dále pak dodržovat jejich frekvenci nošení a ideálně na noc čočky vyjímat z očí. Měsíční kontaktní čočky jsou nejlevnější variantou kontaktních čoček. Kvalitní a přesto cenově dostupně měsíční kontaktní čočky naleznete například v e-shopu Kontakto.cz.


Přečtěte si také:

Find Us On Facebook

Sledujte nás na Facebooku a neunikne Vám žádná akční nabídka na kontaktní čočky a s nimi spojený sortiment!

Sledujte nás

Facebook