Hledáte nejlevnější měsíční kontaktní čočky? Nakupujte v eshopu Kontakto.cz!

Potřebujete poradit? Volejte 558 712 283! 

impress

Roztoky na kontaktní čočky

TOP měsíční kontaktní čočky

jak vybrat roztok pro čočkyNa otázku, jaký vybrat roztok na kontaktní čočky, není zcela jednoduchá odpověď. Každý nositel kontaktních čoček potřebuje jiný druh roztoku. A každému bude vyhovovat tedy jiný. S výběrem prvního roztoku vám pomůže váš oční lékař nebo optometrista.

Ten vám pomůže vybrat vhodné kontaktní čočky, ale také správný roztok.

Používání roztoku na kontaktní čočky je velmi důležitým krokem v jejich péči. Nedá se ničím nahradit! Specifické složení roztoků na kontaktní čočky zabraňuje vzniku choroboplodných zárodků, které by mohli ve vašich očích způsobit nemalé potíže.

Mezi nositeli kontaktních čoček je řada těch, kteří jsou alergičtí na konzervační látky v obsažené právě v roztocích. U těchto pacientů doporučujeme volit roztoky na kontaktní čočky, které neobsahují konzervační látky. Vhodnou variantou jsou proto roztoky na bázi peroxidu vodíku, které jsou oproti těm víceúčelovým dražší, ale jsou hypoalergenní.

Proč používat roztok na kontaktní čočky?

Na tuto otázku je odpověď jednoznačná. Hlavním důvodem je hygiena a ochrana vašich očí. Vaše čočky jsou po koupeli v roztoku desinfikované a připravené na nové vložení do oka. V případě, že by nedošlo k jejich očištění, mohly by se na jejich povrchu ukládat nežádoucí lipidobílkovinná depozita. Tím by se do oka dostaly různé bakterie, které způsobují zdravotní potíže.

Druhy roztoků na kontaktní čočky

  • Jednostupňové roztoky

Jednostupňové, neboli víceúčelové roztoky, jsou vhodné pro desinfekci měkkých kontaktních čoček. Kontaktní čočky jsou tak očištěny v jednom kroku. Roztok jednoduše nalijete do pouzdra na kontaktní čočky a čočky do něho vložte. Nechtě působit roztok přes noc a ráno si čočky pohodlně opět nasaďte.

  • Dvoustupňové roztoky

Na desinfekci poměrně náročnější varianta roztoků, nicméně je právě vhodná pro alergiky. V jednom roztoku vydesinfikujete například měsíční kontaktní čočky a v druhém je uchováte přes noc v pouzdře.

Vhodné roztoky na kontaktní čočky?

   • Bausch&Lomb: ReNu MultiPlus nebo Biotrue
   • Alcon: OPTI-FREE, SOLO-Care AQUA
   • a mnoho dalších

Najděte i vy svůj oblíbený roztok

Jestliže si nejste jisti výběrem vhodného roztoku na vaše kontaktní čočky, pak kontaktujte Kontakto.cz.. Společně naleznete ideální variantu roztoku na kontaktní čočky. Případně se podívejte na e-shop, kde najdete širokou škálu roztoků k hygienickému ošetření a uchování vašich kontaktních čoček.


Přečtěte si také:

Find Us On Facebook

Sledujte nás na Facebooku a neunikne Vám žádná akční nabídka na kontaktní čočky a s nimi spojený sortiment!

Sledujte nás

Facebook