Hledáte nejlevnější měsíční kontaktní čočky? Nakupujte v eshopu Kontakto.cz!

Potřebujete poradit? Volejte 558 712 283! 

impress

Měsíční kontaktní čočky

Roztoky na kontaktní čočky

TOP měsíční kontaktní čočky

bolest hlavy kontaktní čočkyZnáte někoho, koho nikdy nebolela hlava? Existuje mnoho druhů bolesti hlavy, které nám dokáží znepříjemnit život a my toužíme po jediném, po úlevě a klidu.

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč nás hlava bolí a co je toho příčinou? Mnohdy nás může důvod opravdu překvapit, podívejme se tedy na jedny z nejčastějších příčin bolesti hlavy.

Bolest hlavy může souviset s kontaktními čočkami

Nejčastější příčinou bolesti hlavy v souvislosti s kontaktními čočkami je nesprávná korekce. Bolest hlavy může být také způsobena rozdílnými hodnotami u kontaktních čoček a dioptrických brýlí. Nižší ani vyšší korekce není nikdy správná. To, že nižší trénuje oči, je mýtus a vyšší naše oči naopak vyčerpává a zbytečně se vytváří pocit tlaku v očích.

V případě, že nenosíte brýle ani čočky, pak rozhodně navštivte očního lékaře, který vaše oči vyšetří. Bolesti hlavy mohou ustat, jestliže budou vaše oči správně korigovány.

Nesprávné rozměry čoček

Kontaktní čočky mohou po několikahodinovém nošení začít vysychat. Následkem tohoto jevu je změna proporcí čoček. Stanou se tak nepohodlné pro nošení. Proto při výběru kontaktních čoček dbejte na jejich správné parametry pro vaše oči.

V mnoha případech se jedná o zakřivení, které vám změří oční lékař při vyšetření zraku. Ideální variantou je, když si kontaktní čočky můžete ihned vyzkoušet. Lékař nebo optometrista zjistí pomocí štěrbinové lampy, zda čočka sedí nebo jej příliš nesvírá a podobně.

Syndrom suchých očí

Velká část pacientů, kteří nosí kontaktní čočky, během dne má pocit suchých očí. I to je jedním z důvodů proč nás může bolet hlava nejčastěji ke konci dne. Pořiďte si zvlhčující oční kapky, které aplikujte v průběhu dne. Vaše oči tak budou dostatečně hydratované a vy předejdete případné bolesti hlavy.

Bolest hlavy a počítač

Také při dlouhodobé práci na počítači dochází ke snížení frekvence mrkání, a proto dochází k vysychání kontaktních čoček. Vzniká tak zvaný syndrom počítačového vidění (CVS – computer vision syndrome), který se projevuje bolestí hlavy a únavou očí. Doporučujeme proto při dlouhodobé práci na počítači dělat častější přestávky a oční gymnastiku.


Přečtěte si také:

Find Us On Facebook

Sledujte nás na Facebooku a neunikne Vám žádná akční nabídka na kontaktní čočky a s nimi spojený sortiment!

Sledujte nás

Facebook